مرگ خرافات پرسپولیس پرسپولیس سیاه جامگان

مرگ: خرافات پرسپولیس پرسپولیس سیاه جامگان گزارش تصویری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار گوناگون حیواناتی که مدال دلیری گرفتند

در جنگ جهانی دوم، ماریا دیکین، بنیانگذار خیریه حیوانات بیمار آنقدر تحت تاثیر مصایب و پرسشها حیوانات در دوران جنگ قرار داده شد که مدال دیکین را هم بنیان نهاد. ای

حیواناتی که مدال دلیری گرفتند

حیواناتی که مدال دلیری گرفتند

عبارات مهم : دریافت

در جنگ جهانی دوم، ماریا دیکین، بنیانگذار خیریه حیوانات بیمار آنقدر تحت تاثیر مصایب و پرسشها حیوانات در دوران جنگ قرار داده شد که مدال دیکین را هم بنیان نهاد. این مدال معادل حیوانی صلیب ویکتوریاست، یک مدال دلیری برنز که در سراسر دنیا به عنوان پرافتخارترین مدالی آشنا می شود که به هر حیوانی در درگیری های نظامی داده می شود. سگ های پلیس، اسب ها و سگ های راهنمایی که کارهای شجاعانه و استثنایی غیرنظامی انجام می دهند هم می تواند باعث این مدال ارزشمند را دریافت کنند.

حیواناتی که مدال دلیری گرفتند

وینکی

در ۲۳ فوریه ۱۹۴۲، بمب افکن بوفورت و خدمه اش به دردسر جدی افتادند. دشمن به هواپیمای آن ها در حال بازگشت از یک ماموریت در جنگ جهانی دوم در نروژ به شدت آسیب زد. اگرچه آن ها هم از حمله و هم از سانحه سقوط در اقیانوس جان سالم به در بردند، ولی شانس آن ها جهت زنده ماندن زیاد نبود.

آن ها جایی در دریای منجمد شمالی بودند و از نزدیک ترین پایگاه نیروی هوایی فاصله زیادی داشتند. هنگامی که خدمه متوجه شدند که رادیوی آن ها قطع شده است تنها امیدشان به کبوتر خبر رسانی به نام وینکی بود. این پرنده آزاد شد و در آن شرایط بسیار سخت ۲۰۰ کیلومتر بر فراز دریای شمال پرواز کرد.

در جنگ جهانی دوم، ماریا دیکین، بنیانگذار خیریه حیوانات بیمار آنقدر تحت تاثیر مصایب و پرسشها حیوانات در دوران جنگ قرار داده شد که مدال دیکین را هم بنیان نهاد. ای

وقتی وینکی خسته به منزل صاحبش رسید پر از روغن بود و هیچ پیامی همراه نداشت. ولی این باعث نشد که نیروی هوایی ماموریت نجات خود را شروع نکند. با محاسبه وقت فرود هواپیما، جهت باد، وقت رسیدن وینکی و اثر روغن روی سرعتش، موقعیت بمب افکن کشف شد و خدمه در عرض ۱۵ دقیقه نجات یافتند. بدون پرواز این کبوتر همه آن ها قطعا جان خود را از دست می دادند. یک سال بعد وینکی نخستین حیوانی شد که به او مدال دیکین دادند.

دیزل

شاید عالی ترین گیرنده مدال دیکین در این مطلب دیزل، سگ پلیس فرانسوی باشد! پنج روز بعد از حملات سال ۲۰۱۵ پاریس که در آن ۱۳۰ نفر کشته شدند، این سگ بلژین شپرد در ماموریت دستگیری عامل مظنون به این قتل عام به کار گرفته شد. پلیس اعتقاد بود که او در آپارتمانی در نزدیکی شهر شمالی پاریس پنهان شده است هست. طی یک حمله دیزل هفت ساله جهت بررسی به منطقه مورد نظر فرستاده شد.

حیواناتی که مدال دلیری گرفتند

او نخستین اتاق را پاکسازی کرد. ولی لحظه ای که وارد اتاق بعد شد، ناگهان پرید طوری که به نظر می رسید کسی را پیدا کرده هست. پرش او باعث تیراندازی در اتاق شد و به نحوه غم انگیزی دیزل از زخم های متعدد گلوله جان خود را از دست داد. عبدالحمید اباعود، تروریست مظنون هم در این حمله کشته شد. هنگامی که خبر فوت دیزل پخش شد، افراد بسیاری درون و خارج فرانسه سوگوار شدند. حتی روسیه یک ژرمن شپرد نر به نام دوبرینیا فرستاد. در ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ مدال دیکین به دیزل تعلق گرفت.

در جنگ جهانی دوم، ماریا دیکین، بنیانگذار خیریه حیوانات بیمار آنقدر تحت تاثیر مصایب و پرسشها حیوانات در دوران جنگ قرار داده شد که مدال دیکین را هم بنیان نهاد. ای

سیمون

در جنگ داخلی چین در سال ۱۹۴۹ یک کشتی بریتانیایی در اتفاق یانگ تزه گرفتار شد. دراین اتفاق ۱۷ نفر از نیروی دریایی جان خود را از دست دادند و «سیمون» گربه کشتی به شدت آسیب دید. با این وجود سیمون به خدمات خود ارائه دارد و در نهایت توانست تنها گربه ای باشد که مدال دلیری دیکین را کسب کرده است.

طی یک محاصره ۱۰۱ روزه موش ها ذخیره مواد غذایی کشتی را ترساندن می کردند. ولی سیمون با ریشه کن کردن موش ها توانست مانع تلف شدن خدمه کشتی شود. بسیاری از ملوانان هم بعد از اینکه شاهد فوت همراهان خود بودند، حضور این گربه را تسلی بخش دیدند. هنگامی که نهایتا کشتی در یک نوامبر ۱۹۴۹ به پلیموث بازگشت، با سیمون مثل یک قهرمان واکنش‌ها شد. او سه هفته بعد در حالی که هنوز در قرنطینه بود از پای درآمد و با افتخارات نظامی خود به خاک سپرده شد.

حیواناتی که مدال دلیری گرفتند

پدی

پدی یک کبوتر ایرلندی بود. او جهت خدمت در نیروی هوایی سلطنتی مثل هزاران کبوتر دیگر آموزش می دید. مهارت های پرواز پدی در حال خدمت در واحد نجات نیروی هوایی، مربی او را آنقدر تحت تاثیر قرار داد که در جنگ جهانی دوم به ارتش آمریکا واگذار شد تا به فرود تاریخی نورماندی کمک کند.

در عملیات ژوئن سال ۱۹۴۴ اطلاعات مهمی راجع به پیشرفت متفین به پدی سپرده شد. پدی در حال پرواز و حمل پیغام از شاهین های آلمانی فرار کرد و با وجود آب و هوای بد به پرواز خود ادامه داد. او خبر را تحویل داد در حالی که از همه کبوترانی که در این ماموریت بودند سریعتر عمل کرده بود. پدی به خاطر ۷۳۰ کیلومتر پرواز از نورماندی تا انگلستان در کمتر از ۵ ساعت مدال دلیری دیکین گرفت. او بعد از جنگ به عنوان تنها دارنده مدال ایرلند شمالی به منزل خود بازگشت و تا وقت مرگش در ۱۹۵۴ به زندگی عادی خود ادامه داد.

خان

خان ژرمن شپردی متعلق به خانواده ریلتون بود. او در جنگ جهانی دوم به عنوان یک سگ کاشف مواد منفجره خدمت کرد. خان و مربی او «مولدون» با گردان شش کار می کردند تا نیروی های نازی را از جزیره والچرن بیرون بیندازند. مولدون زیر تیراندازی دشمن بود که قایقش واژگون شد و خودش و سگش را به آب انداخت. خان به سمت ساحل شنا کرد، ولی مولدون که شنا بلد نبود به دردسر بزرگی افتاد.

خان با وجود تیراندازی ها به سمت مولدون برگشت و او را از غرق شدن نجات داد و به خاطر این فداکاری در سال ۱۹۴۴ به او مدال دیکین داده شد. خوشبختانه خان و مولدون در ادامه جنگ جان سالم به در بردند. این سگ ژرمن شپرد به خانواده ریلتون برگردانده شد، ولی جهت رهبری برندگان مدال دیکین در یک نمایش دوباره با مولدون همراه شد. در این رژه، هری ریلتون پیوند نیرومند آن ها را دید و به مولدون اجازه داد خان را با خود به منزل ببرد. آن ها دیگر هرگز از هم جدا نشدند.

وریر

از بسیاری جهات، داستان وریر در تاریخ مدال دیکین منحصر به فرد هست. او را به «اسبی که آلمانی ها نتوانستند بکشند» می شناسند و در چند نبرد خونین در جنگ جهانی اول رک ژنرال را پشت خود حمل می کرد. او بعد از رسیدن به جبهه غربی در سال ۱۹۱۴ تمام مدت جنگ در در خط مقدم ماند و چهار سال خدمت کرد. او دوبار در اصطبل های محترق گیر افتاد. او از شلیک اسلحه ها و خمپاره ها جان سالم به در برد، زیر آوار ماند و در گل فرو رفت.

وریر بعد از جنگ به منزل اش بازگشت و در جزیره وایت با خانواده سیلی زندگی کرد تا اینکه در ۳۲ سالگی مرد. دلیری وریر مدت ها پیش از شروع مدال دیکین اتفاق افتاد، ولی او فراموش نشد. او در سال ۲۰۱۴ نخستین اسب جنگی شد که مدال دیکین دریافت کرده هست. سه اسب دیگر پلیس بودند. علاوه بر این وریر نخستین مدال دیکین جنگ جهانی اول را دریافت کرد که به عنوان یادبودی جهت تمام حیواناتی که در جنگ جهانی اول خدمت کردند به او اهدا شد.

لوکا

لوکا نخستین سگ نظامی آمریکا بود که این جایزه اروپایی را دریافت کرد. او یک هیبرید ژرمن شپرد/بلژین مالینویز کاشف بمب بودکه یک بار به عراق و یک بار به افغانستان رفت. لوکا در دوران خدمتش در نیروی دریایی، ۴۰۰ سرباز را هدایت کرد و هیچ یک از سربازان جان خود را بر اثر انفجار از دست ندادند. ولی در آخرین ماموریتش در افغانستان در سال ۲۰۱۲، یک بمب موقت را شناسایی کرده بود که یک بمب دیگر زیر او منفجر شد.

لوکا در این انفجار زنده ماند، ولی به شدت آسیب دید و سوخت. مربی او فورا او را به یک جای امن برد و تلاش کرد پای آسیب دیده اش را ببندد و با اورژانس تماس گرفت. با وجود درمان های سریع یکی از پاهای جلوی او قطع و در نتیجه بازنشسته شد. او در طول خدمتش، نزدیک به ۴۰ دستگاه انفجاری را کشف کرد. لوکا در سال ۲۰۱۶ به پاس جلوگیری از فوت بسیاری از زنان و مردان نظامی مدال دیکین دریافت کرد.

گاندر

گاندر یک سگ نیوفاوندلند بزرگ بود. هنگامی که صاحبانش او را به تفنگداران سلطنتی کانادا دادند آن ها او را به عنوان یک حیوان خوش یمن پذیرفتند. ولی خیلی سریع گاندر ثابت کرد که چیزی بیش از عامل خوش شانسی جهت یگان خود هست. در سال ۱۹۴۱ و در جنگ جهانی دوم به تفنگداران سلطنتی دستور داده شد که از جزیره هنگ کنگ در برابر ژاپنی ها حفاظت کنند. گاندر هم با سربازان رفت و دلیری خودش را در این نبرد نشان داد.

او دو بار شجاعانه به دشمن حمله کرد. نخستین بار هنگامی که سربازان ژاپنی در ساحل جزیره فرود آمدند. دومین بار هنگامی که نیروهای دشمن به سربازان زخمی کانادایی نزدیک شدند آن ها را عقب نشاند. سومین عمل قهرمانانه او به قیمت جانش تمام شد. در نبرد لی مون، یک نارنجک به سمت پیاده نظام ها پرتاب شد. گاندر شجاع نارنجک را با دهانش گرفت و از آن دور کرد و جان سربازان را نجات داد. متاسفانه، گاندر فداکار در این انفجار جان خود را از دست داد. او در سال ۲۰۰۰ مدال دلیری دیکین را دریافت کرد و نخستین حیوانی شد که از کانادا این مدال را گرفته است.

راسل

در حمله ۱۱ سپتامبر مایکل هینگسون در طبقه هفتاد و هشتم برج شمالی بود. این موقعیت حتی جهت کسانی که سالم بودند هم به اندازه کافی کشنده بود، چه برسد به هینگسون که نابینا بود و تنها سگ راهنمایش، راسل بود که می توانست به او کمک کند. این سگ لابرادور زرد صاحبش و ۳۰ نفر دیگر را بیش از ۱۰۰۰ پله به پایین هدایت کرد و هینگسون را به ایستگاه مترو رساند.

هنگام خروج آن ها برج جنوبی در حال فروریختن بود با این حال راسل از سر و صدا و آواری که به او برخورد می کرد نترسید و به کار خود ادامه داد. راسل جایزه سال سگ قهرمان آمریکایی را در سال ۲۰۱۱ و مدال دلیری دیکین را به خاطر عملکرد فوق العاده اش با وجود شرایط سخت دریافت کرد. مدال او با سگ راهنمای دیگری که مالکش را از این برج ها نجات داد یکسان بود. هر دو سگ راهنمای نابینایان بودند.

الهام مظفری – برترین ها

واژه های کلیدی: دریافت | جنگ جهانی | نیروی هوایی | نیروی دریایی | اخبار گوناگون

حیواناتی که مدال دلیری گرفتند

حیواناتی که مدال دلیری گرفتند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs