مرگ خرافات پرسپولیس پرسپولیس سیاه جامگان

مرگ: خرافات پرسپولیس پرسپولیس سیاه جامگان گزارش تصویری اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی چهار آسیب اجتماعی مهم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از نگاه نجفی

مراسم معارفه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با حضور محمد علی نجفی، شهردار پایتخت برگزار شد..

چهار آسیب اجتماعی مهم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از نگاه نجفی

چهار آسیب اجتماعی مهم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از نگاه نجفی

عبارات مهم : ایران

مراسم معارفه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با حضور محمد علی نجفی، شهردار پایتخت برگزار شد..

مهر نوشت: محمد علی نجفی صبحگاه امروز طی سخنانی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، ابراز کرد: خوشحال هستیم که شجاع پوریان هم به جمع مدیران شهرداری می پیونند؛ البته ایشان صورت ناشناخته ای نیستند و آشنایی ایشان نیز با شهرداری کم نیست آیا که چهار سال عضو شورای اسلامی شهر بودند و قبل و بعد از آن هم با شهرداری ارتباط داشتند. از این رو ایشان هم با شرایط عمومی شهرداری و هم با مدیران بخش اجتماعی و فرهنگی شهرداری آشنایی داشته و دارند.

وی ابراز امیدواری کرد که شجاع پوریان از همین روزهای آغازین مسئولیت خود در شهرداری، مستقیم به اصل مطالب بپردازند و بعضی از عقب ماندگی های ماه های گذشته را جبران کند.

چهار آسیب اجتماعی مهم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از نگاه نجفی

نجفی ضمن آرزوی موفقیت جهت صالحی امیری در مسئولیت جدید، تصریح کرد: ایشان در همان مدت کوتاهی که در معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری مسئولیت داشتند، زحمات زیادی کشیدند که از این بابت تقدیر می کنیم. به نظر من ایشان از نظر تنظیم و تبیین برنامه های مهم فعالیت در معاونت اجتماعی و فرهنگی و همچنین در زمینه فهم درست نسبت به پرسشها اصلی، خیلی خوب و دقیق عمل کردند ولی مجموعه شرایط به گونه ای بود که علاقه مند شدند زیاد در سنگر جدیدی فعالیت کنند.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: امیدواریم شجاع پوریان با استفاده از آن چه صالحی امیری مقدمات آن را فراهم کردند و همچنین با استفاده از نظرات مدیران و کارشناسان این حوزه – در شورای شهر و نخبگان پرسشها اجتماعی و فرهنگی – بتوانند منشأ یک خدمت مؤثر و مهم تری راجع به پرسشها فرهنگی و اجتماعی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران باشند.

مراسم معارفه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با حضور محمد علی نجفی، شهردار پایتخت برگزار شد..

وی با بیان اشاره به وجود پرسشها جدی و چالش های سخت در پرسشها اجتماعی و فرهنگی در سطح ملی و همچنین در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: در سطح ملی وجود انواع متفاوت آسیب های اجتماعی همانند اعتیاد، قیمت جرم و جنایت، کودکان کار، طلاق و … یک خطر جدی جهت نظام جمهوری اسلامی تلقی می شود؛ این خطر در حدی است که حتی شخص مقام معظم رهبری نیز در این ماجرا احساس وظیفه و مسئولیت کردند و ایشان ضمن برگزاری جلساتی در این زمینه، دستوراتی جهت برخورد با این آسیب ها صادر فرمودند.

نجفی در ادامه به عنوان «کاهش همبستگی اجتماعی در سطح ملی» اشاره و عنوان کرد: طبق نظرسنجی هایی که در فواصل زمانی متفاوت در این ۲۰ سال اخیر صورت گرفته هست، به نظر می رسد همبستگی اجتماعی در بین آحاد ملت طی سال های اخیر به سمت تضعیف و کاسته شدن حرکت کرده هست. علاوه بر این سطح نازل مسئولیت پذیری اجتماعی در نهادهای دولتی، بنگاه های غیر دولتی و حتی در بین مردم مشاهده می شود به نحوی که امروز مسئولیت پذیری اجتماعی در بین گروه های اقتصادی و نهادهای دولتی وجود ندارد و حتی گریز از مسئولیت اجتماعی نیز به چشم می خورد، این درحالی است که این مسئولیت پذیری اجتماعی در فرهنگ و سنت ما خیلی زیاد بوده است و حتی افراد در یک محله نیز همه نسبت به هم احساس مسئولیت می کردند؛ علاوه بر این در تعالیم دینی و اعتقادات ما نیز به این عنوان خیلی تاکید شده است است.

لزوم وجود برنامه جامع در پرسشها اجتماعی و فرهنگی

چهار آسیب اجتماعی مهم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از نگاه نجفی

وی از «ناهماهنگی نهادهای درگیر پرسشها متفاوت فرهنگی و اجتماعی در سطح ملی» و همچنین «نبود یک برنامه منسجم جهت برخورد با پرسشها اجتماعی و فرهنگی» به عنوان پرسشها پیش رو یاد کرد و گفت: این موارد از جمله مشکلاتی است که مسئولان در سطوح متفاوت باید به آن بپردازند و جهت آن راه حل پیدا کنند.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطر نشان کرد: در سطح شهر نیز در عین حال که سایه همان پرسشها عمومی بر سر ما سنگینی می کند، همان پرسشها را در سطح شهرداری داریم؛ از این رو در بخشی که شهرداری مسئولیت مستقیم و یا غیر مستقیم دارد، یک برنامه جامع و یکپارجه راهبردی در پرسشها اجتماعی و فرهنگی در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نداریم.

مراسم معارفه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با حضور محمد علی نجفی، شهردار پایتخت برگزار شد..

وی افزود: ما نتوانستیم به خوبی از مجموعه امکانات و شرکت های در اختیار شهرداری و همچنین امکانات در اختیار شرکت های مردم نهاد جهت روبرو شدن با پرسشها اجتماعی و فرهنگی و همچنین جهت سازماندهی و ساماندهی این پرسشها استفاده کنیم. علاوه بر این یک ضعفی در بخش اطلاع رسانی برنامه ها و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در شهرداری وجود دارد که البته این ضعف در بقیه بخش ها هم به چشم می خورد ولی به نظر می رسد در این مورد از پرسشها بیشتری زحمت می بریم.

نجفی از «کم توجهی نسبت به آموزش شهروندان در زمینه های اجتماعی و فرهنگی» به عنوان یکی از نقاط ضعف عملکرد یاد کرد و گفت: بهره وری پائین در اماکن و فعالیت های وابسته شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مشمول بر فرهنگسراها، سراهای محلات و سایر امکانات در اختیار شهرداری به شمار می رود که باید از این امکانات در جهت حل اساسی پرسشها اجتماعی و فرهنگی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و ارائه خدمات گسترده تر به مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران استفاده کرد.

چهار آسیب اجتماعی مهم شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از نگاه نجفی

نقاط قوت و ضعف حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه به نقاط قوت موجود در این حوزه نیز اشاره و تصریح کرد: قدم اول جهت حل یک مسئله آن است که این مسئله را به خوبی آشنا و آن را تجزیه و تحلیل کنیم آیا که بدون آشنایی مسئله و تنها با تعارف و بحث های کلی، طبیعی است که نمی توان راه حل درستی پیدا کنیم؛ از این رو در خیلی از جلسات با مدیران زیاد نقاط ضعف را مطرح می کنند و در جلسات عمومی و در بین مردم نقاط قوت و ضعف را باید با هم گفت و زیاد نیز نقاط قوت را مطرح کرد تا مردم امیدوار شوندکه کارآمدی نظام در اجزای متفاوت وجود دارد.

وی به وجود ظرفیت ها و امکانت گسترده در شهرداری اشاره کرد و گفت: سراهای محلات خیلی می تواند به ما ارائه آموزش ها، جلب همکاری مردمی و سازماندهی مردم در زمینه های مورد نظر کمک کند. علاوه بر این فرهنگسراها یک پتانسیل و ظرفیت خیلی عالی به شمار می رود و روشن است که در سطح پایتخت کشور عزیزمان ایران هیچ دستگاهی چنین پتانسیلی را دارا نیست. در کنار این موارد مجموعه شبکه شرکت های اجتماعی در درون و بیرون شهرداری وجود دارد که اگر به خوبی هماهنگی و سازماندهی شوند، می تواند ما را در پیشبرد برنامه یاری کند از این رو باید یک کار سنگین و فشرده را برنامه ریزی کرد.

نجفی یادآور شد: در مجموع برداشت من از نگاه نخبگان و کارشناسان نسبت به عملکرد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی طی شش ماه اخیر و در دوره قبل، آن است که نگاه کارشناسان صددرصد مثبت نبود آیا که نخبگان و کارشناسان ضعف هایی را شناسایی کرده و اشکالاتی را گرفتند که خیلی از آنها هم وارد است.

وی تصریح کرد: ما با یکسری اشتباهات و سؤالات جدی روبرو هستیم که باید جهت آنها پاسخ پیدا کنیم، بخشی از این سؤال ها نیز ملی است که اگر پاسخی جهت آنها پیدا کنیم، می توانیم به حل مسئله در سطح ملی نیز کمک کنیم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران به موضوعاتی همچون تقویت سرمایه و هویت اجتماعی و تقویت همکاری مردم راجع به حل پرسشها اجتماعی شهر اشاره کرد و گفت: این موارد از جمله سوالاتی است که باید راه ها و روش های آن را شناسایی کرده و بررسی کنیم که ورود ما به مسئله باید چگونه باشد؟ علاوه بر این در مسئله پایداری و اعتلای فرهنگی در شهر نیز باید بررسی کنیم که آیا برنامه هایی که تا کنون اجرا شده است کفایت می کرده است؟ آیا همه آنها مورد قبول است یا تنها بخشی مورد قبول بوده و بخشی از آن مردود است؟

نجفی در ادامه به عنوان عدالت اجتماعی، عدالت فضایی و عدالت جنسیتی راجع به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در شهر پرداخت و گفت: باید ببینیم امروز ما در چه نقطه ای ایستاده ایم و چگونه می توانیم عدالت را تحقق ببخشیم تا خواست شهروندان را محقق کنیم. همچنین پایداری اجتماعی نیز از دیگر پرسشها است تا یک نوع مسئولیت اجتماعی را در بین شهروندان دامن بزنیم که پایبندی به آن مسئولیت، ایجاد پایداری اجتماعی کند.

وی خاطر نشان کرد: پرسشها خیلی مهمی پیش روی بخش های متفاوت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفته که امیدوارم شجاع پوریان با همراهی همکاران خود بتوانند در مدت وقت کوتاهی، پاسخ های مناسبی جهت این سؤالات پیدا کنند.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: یک موضوعی که صالحی خیلی خوب در پرسشها اجتماعی و فرهنگی متوجه شدند و چند جا مطرح کردند، مسئله مهم و فرعی کردن فعالیت های ما در این بخش هست؛ آیا که فعالیت های خوب زیادی می توان انجام داد. در دنیا به حدی کار خوب وجود دارد که حتی انسان در زندگی شخصی خود نیز ناگزیر است از بین کارهای خوبی که می تواند انجام دهد، تعدادی را اولویت داده و به آنها ارجحیت ببخشد. حتی از نظر فقهی هم همین است که خداوند گفته است جهت انسان یک کارهایی واجب است و باید انجام دهد. حتی در آن واجبات هم بعضی موارد به وسیله خداوند، حضرت رسول (ص) و اولیاء ما تاکید شده است و بعضی موارد تاکید کمتری شده است هست؛ بعضی موارد نیز مستحب است که اگر بتوانیم انجام دهیم، خوب است.

وی افزود: در زمینه پرسشها اجتماعی و فرهنگی در مجموعه بزرگی مثل شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران خیلی کارها می شود کرد ولی مهم آن است که آدم بتواند تشخیص دهد کدام کارها مهم تر است و با توجه به محدودیت امکانات مالی، فیزیکی، انسانی اولویت بیشتری دارد آیا که شهرداری تا یک حدی می تواند عهده دار مسئولیت ها باشد.

نجفی با تاکید بر تعیین اولویت ها و مهم فرعی کردن فعالیت های حوزه اجتماعی و فرهنگی، تصریح کرد: در وهله اول باید به مأموریت های ذاتی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران توجه کرد؛ البته متاسفانه یک وضعی در کشور وجود دارد که موقع کار همه دوست دارند کار را گردن دیگری بیاندازند ولی موقع اسم و رسم و سینه سپر کردن روی سن و تریبون ها، همه دوست دارند بگویند ما بودیم. از این رو اگر کاری خراب شود همه دنبال این می گردند که مقصر چه کسی است ولی اگر کاری خوب شود، همه به عنوان نخستین کسانی هستند که ادعای انجام این کار را دارند.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: این روحیه و شکل از کار در خیلی از نهادها وجود دارد و به علت آنکه شهرداری نیز در جاهایی که جزو مأموریت های ذاتی آن نبوده، وارد شده است هست؛ هم اکنون عده ای مدعی این قضیه هستند که آیا شهرداری این کار را نکرده است!؟ این در حالی است که اصلاً از ابتدا ربطی به شهرداری نداشته است.

وی افزود: با توجه به شرایطی که در شهرداری و مجموعه کشور در سال های آینده با آن روبرو هستیم، مسئله اساسی تحت عنوان محدودیت منابع وجود دارد به همین جهت باید از این منابع محدود همانند امکانات فیزیکی، انسانی، مالی و فکری به شکل بهینه ای استفاده کنیم.

نجفی گفت: همکاران در هر بخشی که مسئولیت دارند باید به این توصیه به صورت جدی بپردازند و به عنوان نمونه در بخش ورزش، سلامت، فعالیت های اجتماعی، مطالعات و تحقیقات و … مشخص کنند که اولویت های ما چیست؟ آیا همین اولویت ها درست است یا آنکه فضای عمومی جامعه، نیازهای عمومی و خواست مردم از ما، اولویت های دیگری را مورد توجه قرار می دهد.

شجاع پوریان صورت ای فرهنگی و ارزشی است

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه «لازم است یک بازبینی دقیق و عمیقی نسبت به پرسشها انجام شود» ابراز کرد: همه ما باید دست به دست هم دهیم و به شجاع پوریان کمک کنیم تا در این مسئولیت مشکل که عهده دار هستند، موفق شوند.

وی گفت: حتماً ممکن است من نسبت به بعضی از کارهای در گذشته صورت می گرفته، انتقاد داشته باشم و یا فکر کنم که بعضی کارهای صورت گرفته، بد انجام شده است است و یا بهتر بود که اصلاً انجام نمی شد؛ ولی این عنوان منجر نمی شود که زحمات دوستان را نادیده بگیرم. به هر حال هر کسی در هر جایی که فعالیت می کند، علاقه مند است زیاد و بهتر خدمت کند و در حدی که برنامه ها، امکانات و فضای کلی شهر و شهرداری اجازه می داده فعالیت شده است که از همه دوستان تقدیر می کنم.

نجفی ابراز امیدواری کرد تا گروهی که کار خود را با شجاع پوریان ادامه می دهند، دست به دست یکدیگر داده و کار را پیش ببرند؛ همچنین جهت گروهی که ممکن است به هر دلیلی از تیم مدیریتی این حوزه جدا شوند نیز آرزوی موفقیت کرد.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش دیگری از سخنان خود به تجربه و تخصص شجاع پوریان اشاره و ابراز کرد: ایشان یک صورت دانشگاهی و عضو هیات علمی دانشگاه هستند؛ علاوه بر این دو دوره نماینده مجلس بودند و من در جریان هستم که ایشان جزو نمایندگان مورد علاقه مردم، در شهر خودشان بودند و در دوره بعدی هم به هر دلیلی کاندیدا نبودند، در غیر این صورت نمایندگی ایشان ادامه پیدا می کرد.

وی به یک دوره عضویت شجاع پوریان در شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره و تصریح کرد: ایشان یک صورت فرهنگی، ارزشی و از جانبازن انقلاب هستند که مجموعه این موارد نکات مثبت و امتیازات ایشان به شمار می رود. ایشان بر اساس سابقه و شخصیتی که دارند، امتیازی جهت تیم مدیریت شهرداری ایجاد کرده اند که امیدواریم موفق باشند.

نجفی همچنین به تلاش های صورت گرفته جهت زیاد کردن سهم بودجه اجتماعی و فرهنگی در شورای شهر اشاره و تصریح کرد: در عمل هم در جایی که مشکلی از نظر بودجه وجود داشته باشد، ابزار تخصیص در اختیار شهرداری واقع شده است است بنابر این هر جا مورد نیاز باشد، در خدمت هستیم تا با ابزارهایی که در اختیار شهرداری جهت اجرای بودجه وجود دارد، کمک کنیم تا مشکلی پیش نیاید و در سال ۹۷ صورت مطلوبی در بخش اجتماعی و فرهنگی از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به مردم ارائه شود.

واژه های کلیدی: ایران | فعالیت | شهرداری | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs